Jesteś tutaj: Oferta

Oferta

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi prania tapicerki meblowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod prania.

Wykonujemy pranie ekstrakcyjne tapicerki meblowej na takich elementach, jak:

 • kanapy, wersalki, narożniki, sofy
 • tapczany, materace, fotele, krzesła
 • dywany i wykładziny

Nowoczesne metody prania tapicerki to gwarancja najlepszej skuteczności. 

Do czyszczenia tapicerki meblowej wykorzystujemy metodę ekstrakcyjną czyli tzw. na mokro. Metoda ekstrakcyjna,czyli czyszczenie za pomocą wody oraz detergentu, pozwala na skuteczne usuwanie najtrudniejszych, najgłębszych zabrudzeń, a przy tym jest to metoda delikatna i bezpieczna dla czyszczonych materiałów. Polega ona na wstrzykiwaniu wody oraz specjalnie opracowanego preparatu do czyszczenia głęboko we włókna tapicerki wykładziny, materaca czy dywanu. Następnie za pomocą specjalnego odkurzacza o dużej sile ssania zostaje odessany i wydobyty z wewnątrz cały brud, alergeny, roztwór czyszczący i około 95% wilgotności. Czyszczenie za pomocą tej metody także najczęściej polecają producenci wykładzin i tapicerek meblowych.

Nasze usługi wyróżnia wielostopniowy proces naszego prania, który składa się z kilku faz:

 • najpierw tapicerka/dywan jest wstępnie odkurzany na sucho
 • potem cała powierzchnia zostaje spryskana preparatem do rozpuszczania brudu (prespray)
 • kolejna faza polega na gruntownym wtarciu prespray-u szczotką w przypadku tapicerki lub też w przypadku wykładzin i dywanów - szorowarką walcową
 • następnie za pomocą sepcjalistycznych odplamiaczy usuwane są wszelkie plamy
 • i wreszcie ostatnia faza tzw. prania właściwego za pomocą metody ekstrakcyjnej z zastosowaniem odkurzacza piorącego

Decydując się na skorzystanie z usług prania tapicerek wykonywanej rzez profesjonalną firmę, warto upewnić się, czy ceny oferowanej usługi obejmują także wykonanie przed praniem odkurzania materiału tj. tapicerki lub wykładziny metodą „na sucho”. To niezwykle istotny proces, którego nie powinno się pomijać, ponieważ na zakurzonym materiale znajdują się drobinki kurzu i nieczystości, które nie są rozpuszczalne w wodzie lub detergencie. Pominięcie tego procesu spowoduje, że nieczystości te wpadną razem z wodą i detergentem w głąb materiału, a nawet w gąbkę tapicerki.

Na skuteczność metody ekstrakcyjnej prania tapicerki mają oczywiście wpływ pewne czynniki, jakie nie dają gwarancji, że uda się nam usunąć wszystkie plamy i zabrudzenia z czyszczonej tapicerki meblowej lub dywanów. Pierwszy z tych czynników to rodzaj lub typ zabrudzeń. Zabrudzenia substancjami, któe powodują trwałe odbarwienie włókien tapicerki, nie są możliwe do wyczyszczenia. Inne czynnik to wiek dywanu lub mebli i rodzaj włókien użyty do ich produkcji, który decyduje o rezultacie czyszczenia i jego skuteczności.

Skuteczne pranie ekstrakcyjne tapicerek to komfortowa czystość Twojego domu.

Wykorzystanie metody ekstrakcyjnej prania tapicerek, która pozwala na odessanie nawet do 95% wilgoci, znacznie skraca czas schnięcia pranych dywanów i mebli tapicerowanych. Jednak na czas suszenia mają wpływ takie czynniki, jak wilgotność, temperatura i przepływ powietrza w strefie, w której wykonywana jest usługa. Zwykle czas schnięcia wynosi przeważnie około 4-8 godzin. Zalecamy również korzystanie z wszelkich możliwych urządzeń przyspieszających czas schnięcia mebli czy dywanów, tj. wszelkiego rodzaju farelek czy klimatyzacji lub ogrzewania w podłodze.

Przed wykonaniem usługi mogą Państwo liczyć na pomoc naszych fachowców, którzy są profesjonalnie przeszkoleni w zakresie poinstruowania czy doradzenia przed usługą, jak należy przygotować zarówno pomieszczenia, jak i same tapicerki. Prosimy o samodzielne usunięcie lub odsunięcie z dala od mebli takich elementów, jak: elektronika, RTV, rośliny, lampy i bibeloty, fortepiany, TV, szafki, łóżka, komody, stoły bilardowe, etc.

W przypadku podłogi drewnianej zalecamy opcjnalnie zabezpieczenie jej za pomocą folii ochronnej, lecz bezpośrednio pod czyszczoną tapicerkę. Natomiast w przypadku, gdy czyszczone meble znajdują się na wykładzinie i nie jest możliwe ich przestawienie, ważne jest zabezpiecznie nóżek po wykonaniu usługi, ponieważ mogą one odbarwić wykładzinę w trakcie schnięcie. 

Twój dom wolny od zanieczyszczeń dzięki usłudze ozonowania wykorzystującej aktywną moc ozonu:

Oferujemy również usługę ozonowania powierzchni użytkowych, która pozwala na skutecznie usuwanie zanieczyszczeń groźnych dla zdrowia, takich jak: 

 • alergeny i roztocza
 • wszelkie przykre zapachy (stęchlizny, papierosów, zapachów odzwierzęcych, spalenizny itp.)
 • zarodniki grzybów i pleśni.

A także umożliwia odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych.

Ozon w odróżnieniu od tlenu, którym oddychamy, zawiera aż trzy atomy tlenu zamiast dwóch i dlatego często bywa nazywany „aktywnym tlenem”.  Jego działanie polega na tym, że wchodząc w reakcję z zanieczyszczeniami, powoduje ich gwałtowne utlenianie. Aktywność chemiczna ozonu to właśnie zasługa trzeciego atomu tlenu. Podczas reakcji z bakteriami, wirusami, grzybami, zapachem czy pleśnią „aktywny tlen” powoduje ich rozpad na mniej złożone i nieszkodliwe cząsteczki. Po reakcji ozon rozpada się z powrotem do tlenu, stając się całkowicie obojętny dla środowiska.

Ozonowanie skutecznie usuwa:

 • pleśń i grzyby - trwale niszczy zarodniki grzybów i pleśni oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu, usuwa nieprzyjemny zapach stęchlizny
 • drobnoustroje (m.in.: wirusy i bakterie) - kontakt już z bardzo niewielką ilością ozonu sprawia, że giną. Dzięki temu zostaje wyeliminowane niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawiania się nieprzyjemnego zapachu.
 • roztocza - niebezpieczne dla zdrowia, są przyczyną ataków astmy, alergii, osłabienia…
 • pyłki kwiatowe - w skutek rozkładu ozonu uwalniany jest tlen, który neutralizuje alergeny oraz uciążliwe dla zdrowia właściwości pyłków kwiatowych, zapobiegając alergiom, podrażnieniom gardła, nosa czy oczu.
 • odór tytoniowy - liczne, groźne dla zdrowia substancje chemiczne w rezultacie kontaktu z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i zneutralizowaną zupełnie duszącą wonią nikotyny. Także w pomieszczeniach, w których odór papierosowy wniknął głęboko w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu, ozon wykazuje wysoką skuteczność.
 • związki pierścieniowe oraz ich pochodne - stosowane jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Mają właściwości rakotwórcze i są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia.

Zastosowanie ozonu jest także całkowicie bezpieczne, ponieważ po przeprowadzeniu ozonowania, w skutek reakcji chemicznych ozon rozpada się, degradując jego cząsteczki do postaci czystego tlenu. Po upływie około 30 minut od zakończenia procesu ozonowania, stężenie ozonu spada o połowę. Po każdych kolejnych 30 minutach jego poziom obniża się o połowę, aż do momentu całkowitego rozkładu.

Wybierz najlepsze usługi prania tapicerek oraz ozonowania i podaruj sobie komfort czystości Twojego domu. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy i kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Bezpłatna wycena

Już teraz zamów bezpłatną wycenę prania tapicerki. Wypełnij formularz kontaktowy! Skontaktujemy się z Tobą